Inwestycja w ludzi: Jak wygląda praca w HarveyNash?

Blog Post
Posting date: 26 March 2024

Czy uwierzysz, że przeszłam przez 26 rozmów rekrutacyjnych, zanim trafiłam do Harvey Nash?! - Tak, to prawda (ale w ramach doprecyzowania - proces rekrutacji w naszej firmie nie trwa aż tak długo, ale o tym za chwilę 😊).

Na polskim rynku rekrutacyjnym działa ok. 8900 firm zajmujących się rekrutacją. Podczas aktywnego poszukiwania pracy miałam okazję rozmawiać z przedstawicielami różnych organizacji, ale kiedy dostałam ofertę od Harvey Nash, bez wahania się zgodziłam.

Czym wyróżnia się Harvey Nash?
Dlaczego po 1,5 roku pracy nadal jestem zadowolona z tego wyboru?
Jak wygląda praca w naszej firmie?

Początki

Pamiętam, że już pierwsza wiadomość, którą otrzymałam od rekruterki z Harvey Nash, przyciągnęła moją uwagę – była spersonalizowana, sympatyczna, pełna emoji i zachęcająca do krótkiej rozmowy, która odbyła się 10 minut później. Następnego dnia przeprowadzono ze mną rozmowę online z moją aktualną managerką, a trzeciego dnia byłam już w biurze na Mokotowskiej na finalnej rozmowie z naszym Country Managerem – Damianem. Proces przebiegł sprawnie, a ja w krótkim czasie miałam okazję dowiedzieć się o firmie, stanowisku, możliwościach rozwoju i nawet poznać osobiście potencjalnych kolegów i koleżanki z zespołu. Widząc zaangażowanie firmy w proces i atmosferę panującą w biurze – wiedziałam, że to miejsce dla mnie.

W Harvey Nash rozpoczęłam pracę jako rekruter z doświadczeniem, więc proces wdrożenia w moim przypadku skupiał się na zapoznaniu z funkcjonowaniem firmy i poznaniem osób z zespołu. Każdy, kto dołącza do nas, ma zapewniony indywidualny program wdrożeniowy dostosowany do swoich umiejętności, doświadczenia i stanowiska. Szkolenia i warsztaty prowadzone są przez różnych członków zespołu, co pozwala nie tylko nauczyć się niezbędnych umiejętności, ale także lepiej się poznać i spędzić czas razem.

Perspektywy rozwoju

Jednym z kluczowych elementów, który mnie osobiście przekonał do dołączenia do Harvey Nash,
były możliwości rozwoju zawodowego, jakie oferuje firma. Wiele firm, słysząc ode mnie podczas rozmowy rekrutacyjnej o moim zainteresowaniu rozwojem w kierunku Team Leadera,
od razu hamowało mój zapał, tłumacząc, że poszukują rekrutera i nie przewidują innej ścieżki rozwoju. W naszej firmie jesteśmy dumni z faktu, że oferujemy aż 4 różne ścieżki kariery, w których rekruter może się rozwijać. Są to:

a) Leadership Path
b) Recruitment Expert Path
c) Business Development Path
d) Account Management Path

Osobiście wybrałam pierwszą ścieżkę kariery. Aby osiągnąć moje wymarzone stanowisko, same dobre wyniki to był dopiero początek. Miałam okazję uczestniczyć w wewnętrznym programie rozwojowym „Future Delivery Team Leaders”, dzięki któremu zdobyłam niezbędną wiedzę i umiejętności potrzebne do rozpoczęcia pracy jako Team Leader. Podobnie jest w przypadku pozostałych ścieżek – oprócz osiągania celów ważne jest przygotowanie merytoryczne do nowej roli i motywacja do rozwoju. W naszej firmie każdy indywidualnie ma określone cele, które musi osiągnąć. Ustalamy je wspólnie –podczas kwartalnych spotkań rekrutera ze swoim managerem-bazując na doświadczeniu i pełnionych obowiązkach. Cele są jasne, mierzalne i osiągalne. Dzięki temu każdy wie, za co jest odpowiedzialny i co musi zrobić, aby awansować i rozwijać się dalej. 

Ludzie

To, co czyni naszą firmę unikalną, to przede wszystkim my – ludzie, którzy w niej pracują.
Jesteśmy bardzo różni od siebie – pochodzimy z różnych miast (nie tylko z Polski), mamy różne hobby, gust muzyczny itp. Kluczowe jest jednak to, że w Harvey Nash każdego traktujemy wyjątkowo i indywidualnie. Skupiamy się na naszych mocnych stronach i wykorzystujemy je, aby zespół był zróżnicowany, a jego członkowie uzupełniali się. Doceniamy możliwość pracy zdalnej, ale i tak często spotykamy się w biurze, bo lubimy pracować  i spędzać czas razem – nawet po godzinach pracy. Wspólne posiłki, granie w gry planszowe i na konsoli, oglądanie filmów – to tylko niektóre z naszych aktywności. Pracujemy w otwartej przestrzeni, więc zawsze możesz liczyć na pomocną radę, słowa wsparcia i motywacji lub dobry żart 😊

Nie samą pracą człowiek żyje. Poza obowiązkami zawodowymi dużo innych aktywności dzieje się
w naszej firmie. Angażujemy się regularnie w akcje charytatywne, promujemy zdrowe nawyki
i organizujemy wspólne sportowe inicjatywy, takie jak mecze piłki nożnej, koszykówki czy siatkówki plażowej. Regularnie celebrujemy nasze małe i duże sukcesy podczas tematycznych imprez „Round-up”.

Harvey Nash to nie tylko firma rekrutacyjna łącząca topowe firmy na rynku z talentami, to przede wszystkim ludzie, którzy ją tworzą, a swoją pracą i zaangażowaniem przyczyniają się do ciągłego rozwoju firmy. Patrząc na to, że w zespole są osoby, które pracują w firmie już trzy, pięć a nawet dziesięć lat – to tylko dowód na to, że Harvey Nash to wyjątkowe miejsce pracy.