Marketing Automation Specialist

Warszawa

Dla naszego klienta - międzynarodowej firmy produkcyjnej szukamy

Specjalisty ds. Marketing Automation

Osoby odpowiedzialnej za kreowanie i zarządzanie kampaniami marketingowymi w platformie Eloqua w ramach strategii Omnichannel CX. Osoba ta będzie odgrywać kluczową rolę w nowej strategii pozyskiwania biznesu oraz utrzymywania zaangażowania klientów z punktu widzenia Performance Marketing.

Obowiązki:

Zarządzanie kampaniami:

  • Definiowanie i projektowanie kampanii wspierających lokalną strategię firmy, w celu generowania leadów, pozyskania i utrzymania istniejących klientów, zwiększania przychodów generowanych bezpośrednio za pośrednictwem platform cyfrowych
  • Współpraca z ekspertami zespołu cyfrowego w celu analizy informacji w celu osiągnięcia optymalnych wyników
  • Konfiguracja kampanii w narzędziu do automatyzacji marketingu (Eloqua)
  • Współpraca ze Specjalistą ds. Contentu lub agencjami zewnętrznymi

Performance Marketing

  • Monitorowanie i analiza efektywności każdej kampanii marketingowej
  • Analiza i udostępnianie raportów dotyczących kampanii marketingowych
  • Identyfikacja obszarów wymagających usprawnienia i przygotowywanie wytycznych dotyczących zwiększania wydajności i skuteczności we wszystkich kanałach
  • Definiowanie najlepszych praktyk zarządzania kampaniami marketingowymi,

Zarządzanie leadami i bazą klientów

  • Współpraca z zespołem Digital w celu rozwoju bazy leadów i przekształcenia ich w nowych klientów
  • Współpraca z działem sprzedaży w celu optymalizacji sposobu oceny leadów lub jego poprawy

Wymagania:

  • Doświadczenie w efektywnym korzystaniu z CRM i Marketing Automation Tools, najlepiej Eloqua
  • Doskonały warsztat marketingowy, uwzględniając umiejętność przetwarzania złożonych informacji i konwertowania w atrakcyjne rozwiązania dla klientów
  • Doskonały warsztat kultury świata cyfrowego: znajomość narzędzi do analityki internetowej, SEO / SEA, taktyki generowania i angażowania leadów
  • Głębokie rozumienie „customer marketing lifecycle”
  • Biegła znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie

Warszawa
8000 - 10000 PLN Gross
  1. Permanent